Katedra žurnalistiky

Odkaz na členov katedry
Odlaz na informácie o štúdiu
Odkaz na aktuality
Odkaz na vedecké projekty a granty
Odkaz na sekretariát katedry


Alexander Ernest získal Novinársku cenu 

BRATISLAVA, 3. mája 2023

Študent štvrtého ročníka Alexander Ernest získal za svoje rozhlasové pásmo Na krídlach slobody - Otto Smik Novinársku cenu v kategórii Regionálna žurnalistika. 


Pod čiarou opäť bodovalo na Štúrovom pere

ZVOLEN, 21. - 22. apríla 2023
Celofakultný časopis Pod čiarou, ktorý pripravujeme na katedre, získal v aktuálnom ročníku súťaže študentských časopisov Štúrovo pero 2023 3. miesto. 


Hriechy novinárov. Diskusia s Martinom Podstupkom

BRATISLAVA, 28. marca 2023
O chybách a prešľapoch v médiách diskutovali študenti našej katedry s novinárom a editorom Martinom Podstupkom.


W. Duchkowitsch: Autori bulváru v mojich očiach nie sú novinári

BRATISLAVA, 21. marec 2023
Už takmer dvadsať rokov trvajúca tradícia spolupráce medzi Katedrou žurnalistiky na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského a Inštitútom pre publicistiku a vedu o komunikácii vo Viedni sa dočkala ďalšieho pokračovania. Profesor Wolfgang Duchkowitsch opäť zavítal do Bratislavy, aby v utorok 21. marca, v Rakúskom Kultúrnom fóre, študentom prvého a druhého ročníka bakalárskeho stupňa priblížil vývoj rakúskych médií v 20. storočí. Posledný raz bola hlavným strojcom spolupráce profesorka Danuša Serafínová, od budúceho roka štafetu preberie doktor Ľubomír Bajaník.


POCTA KATEDRE: NAVŠTÍVIL NÁS PROFESOR ANDREJ TUŠER

BRATISLAVA, 6. marca 2023

Pondelkovú výučbu 6. marca študentom štvrtého ročníka spestril vzácny hosť. Na vyučovaciu hodinu Osobnosti publicistiky 2 zavítal profesor Andrej Tušer.


Fenomén 2023: Vojna a médiá

BRATISLAVA, 9. február 2023
Deviateho februára sa konal piaty ročník interdisciplinárnej kolokviálnej vedeckej konferencie Fenomén. „Fenomén má každý rok zaujímavé celospoločenské témy, výnimkou nie je ani piaty ročník, i keď, žiaľ, sa bude tentoraz venovať vojne,“ povedal na úvod konferencie profesor Marián Zouhar, dekan Filozofickej fakulty Univerzity Komenského.   


DOD 2023: Môže byť novinárom každý?

BRATISLAVA, 28. január 2023
Deň otvorených dverí máme za sebou, prišlo viac ako 70 záujemcov o štúdium na katedre. 


SK DEJINY O HISTÓRII SLOVENSKEJ NOVINÁRČINY

BRATISLAVA, 19. január 2023
Populárno-náučná relácia SK DEJINY sa v dvoch častiach zamerala na dejiny slovenského novinárstva. Hosťami moderátora Ľubomíra Bajaníka boli Svetlana Hlavčáková, Danuša Serafínová a Adam Solga. V pokračovaní z 26. januára vystúpila Anna Sámelová so Zorou Hudíkovou z FMK UCM.