Katedra žurnalistiky


Deň otvorených dverí (video)


Anna Sámelová v médiách o aktuálnej situácii

BRATISLAVA, 26. máj 2022
Anna Sámelová vystúpila vo viacerých programoch s vyjadreniami k aktuálnej spoločensko-politickej situácii. Druhého mája bola hosťkou v relácii Kontakty, 24. mája poskytla vyjadrenie k vzťahu politikov a masových médií v relácii K veci a 26. mája vystúpila v relácii Správy a komentáre.


Novinárska cena pre Luciu Virostkovú

BRATISLAVA, 19. mája 2022
V rámci Novinárskej ceny 2021 bola ocenená Lucia Virostková, ktorá spolu s kolegom z RTVS Adamom Bradom vytvorila najlepší audiovizuálny analyticko-investigatívny príspevok – reportáž s názvom Perpetuum mobile na škandály


Holandský novinár Jensma: Nesnažte sa byť hrdinami, buďte blízko pravde

BRATISLAVA, 27. apríl 2022
Riaditeľka Nadácie Zastavme korupciu Zuzana Petková a holandský novinár Folkert Jensma v diskusii na pôde Katedry žurnalistiky porovnávali situáciu novinárov na Slovensku a v Holandsku po vražde novinára.


Študenti žurnalistiky na prednáške profesora Wolfganga Duchkowitscha

 

BRATISLAVA, 26. apríl 2022
V utorok 26. apríla sa v Rakúskom kultúrnom fóre uskutočnila prednáška profesora Wolfganga Duchkowitscha z Inštitútu pre žurnalistiku a komunikačné vedy vo Viedni, na ktorej sa zúčastnili študenti prvého a štvrtého ročníka Katedry žurnalistiky Univerzity Komenského v Bratislave. Hlavnou témou prednášky bolo „Ako vyzerá cesta univerzitného vzdelania k povolaniu žurnalista a žurnalistka“.


Prakticky o správach z Europarlamentu

BRATISLAVA, 25. apríl 2022
Prečo schvaľovanie zákonov v Európskej únii tak dlho trvá, kedy až tak dlho netrvá a čo by sa muselo zmeniť, aby tak dlho netrvalo aj bez pandémií, vojen a iných pohrôm. Aj takéto otázky zazneli na stretnutí prvákov magisterského štúdia so zástupcami Kancelárie Európskeho Parlamentu na Slovensku


Dvakrát čítaj, raz zalamuj

BRATISLAVA, 25. apríl 2022
Na hodinu redigovania zavítala grafička Viera Sabová, aby tretiakom vysvetlila základné nuansy vzťahu medzi novinárom a grafikom a priblížila im podstatu zalamovania textu.


(C) Linda Kleinová

Druhé miesto na Štúrovom pere pre časopis Pod čiarou

ZVOLEN, 22. - 23. 4. 2022
Slávnostné vyhodnotenie a rozborové semináre súťaže Štúrovo pero priniesli dobré správy pre celofakultný časopis Pod čiarou. V tomto ročníku súťaže získal časopis 2. miesto. 


Foto: Archív Z.S.

S UNHCR o moci médií počas utečeneckých kríz

BRATISLAVA, 5. apríl 2022
Katedra žurnalistiky odštartovala spoluprácu s  Úradom Vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR). Na pilotnej prednáške, ktorú spoluorganizovala doc. Anna Sámelová, vystúpil hovorca regionálneho zastúpenia pre strednú Európu Zoran Stevanovic.


Naši študenti spolupracujú na Ukrajinských správach TA3 

BRATISLAVA, marec 2022
Tím študentov Yuliia Didyk, Dana Gorbunova a Vladyslav Yatskovyi spolu s Televíziou TA3 a ukrajinskými študentmi z FMK v Trnave odštartovali vysielanie ukrajinských správ, aby ich spoluobčania mali možnosť zorientovať sa na území Slovenska.