Študentské aktivity

PERSPECTIVES - študentský online časopis

PERSPECTIVES je online časopis, na tvorbe ktorého sa podieľajú študenti a pedagógovia Katedry anglistiky a amerikanistiky. Názov nášho časopisu vysvetľuje aj našu filozofiu. No nenechajte sa zmiasť tým, že sme len časopis. Ponúkame oveľa viac. Simulujeme celú REDAKCIU, čo zahŕňa prácu v jednotlivých tímoch, ktoré sa venujú konkrétnym povinnostiam, a to:

  • písaniu článkov, blogov a pod.
  • revízii článkov a posúdenia ich kvality
  • grafickému spracovaniu článkov a časopisu ako koncovému výstupu
  • práci na sociálnych sieťach (FB a IG)
  • organizácií dvoch podujatí za semester (napr. kvíz a diskusiu)
  • vedeniu a dohliadaniu na prácu v jednotlivých tímoch a predávaniu skúseností.

Zameriavame sa na podávanie informácií najmä z anglofónneho sveta (kultúra, reálie, história, lingvistika a literatúra), z nášho malého sveta na katedre, ale zaujímajú nás aj "perspektívy" študentov a pedagógov na rôzne témy v spoločnosti. A čím viac konverzácií vieme otvoriť a čím viac pohľadov do tém priniesť, tým lepšie. Samozrejme, nepohrdneme ani skúsenosťami a osobnými zážitkami alebo príbehmi, z ktorých sa môžeme všetci poučiť. V prípade záujmu o spoluprácu kontaktujte buď Luciu Grauzľovú alebo perspectives.ed@gmail.com.

Sledovať a kontaktovať nás môžete aj cez Facebook a Instagram!

ACTOFKAA

ActofKAA je študentské divadlo fungujúce pri Katedre anglistiky a amerikanistiky od roku 2011. Pripravuje predstavenia v angličtine, ktoré sú hlavným bodom programu vianočného a letného katedrového festivalu.

Študentská interamerikanistická konferencia

Študenti Katedry anglistiky a amerikanistiky organizujú každoročnú Študentskú interamerikanistikú konferenciu.