Veda
Pedagógovia katedry sa zúčastňujú vedeckých konferencií doma i v zahraničí, kde prezentujú výsledky svojich výskumov. Vedecké výstupy publikujú nielen v časopise Studia Orientalia Slovaca, ktorý vydáva Katedra východoázijských štúdií, ale aj v iných zahraničných i domácich vedeckých časopisoch a zborníkoch.
Prof. Jana Benická sa venuje výskumu čínskej filozofie (najmä buddhistickej filozofie – viď jej knihu Povaha sveta: odstupňované spôsoby jej vhliadania v čínskom mahāyānovom buddhizme z roku 2003).
Dr. Ľuboš Gajdoš sa venujem korpusovému výskum čínskeho jazyka a aplikovaniu metód korpusovej lingvistiky pri učení sa čínštiny, otázkam syntaktickej stavby súčasného jazyka. Aktívne pracuje na budovaní čínskeho korpusu Hanku.
Dr. František Paulovič sa špecializuje na japonskú literatúru 20. storočia.
Katedra roku 2008 zorganizovala medzinárodnú sinologickú konferenciu – zborník príspevkov vyšiel roku 2013 v nemeckom akademickom vydavateľstve Harrassowitz (Talking Literature: Essays on Chinese and Biblical Writings and Their Interaction). Reprezentatívny prehľad aktuálnych tém výskumu pracovníkov a doktorandov katedry poskytuje vedecký zborník Miscellanea Asiae Orientalis Slovaca, ktorý vyšiel vo Vydavateľstve Univerzity Komenského koncom roku 2014.
Pedagógovia katedry pravidelne publikujú aj v odborných a vedecko-populárnych časopisoch (napr. Historická revue, Nový Orient).