Letná škola (SUMMER SCHOOL) SAS 2024

PROGRAM (letná škola - summer school) 2024

DETAILNÝ PROGRAM (SK + EN)

Ubytovanie/Accommodation SAS 2024

 

 (HOTEL EXPO written on the top of the building)

https://www.studentresidence.sk/files/mapa_lg.jpg

 

 • ADRESA INTERNÁTU/Address of dormitory: Student Residence, Viedenská cesta 7, Bratislava-Petržalka.
 • REGISTRÁCIA/CHECK IN: Nedeľa 28. júla 2024 od 13:00 (SEČ) / Sunday, July 28, 2024 from 1pm (CET)
 • ODUBYTOVANIE/CHECK OUT: Sobota 17. augusta 2024 do 16:00 (SEČ) / Saturday, August 17, 2024, until 4pm
 • V prípade, že chcete pricestovať skôr ako v nedeľu alebo odcestovať neskôr ako v sobotu, kontaktujte, prosím, priamo internát na hotel@incheba.sk, uveďte "SR 28.7. - 17.8.2024" ako predmet, požiadajte o predĺženie svojho pobytu a doplňte termín a čas svojho príchodu/odchodu. In case you want to check in earlier than Sunday or check out later than Saturday, please contact the dormitory directly at hotel@incheba.sk, include "SR 28.7. - 17.8.2024" as the subject, request an extension of the stay and indicate the date and time of arrival or departure.
 • PLATBA/PAYMENT: Platba je možná v hotovosti alebo kartou na recepcii hotela. Payment is possible by cash and by card at the dormitory reception.
 • INTERNET: Izby disponujú wi-fi pripojením, ktoré je však pomalé, odporúčame preto priniesť si kábel na internet. There is an internet connection in the rooms, but wi-fi connection sometimes is slow, so it useful do bring a network cable.
 • IZBA/ROOM: Na každej izbe je chladnička. Uteráky nie sú súčasťou ubytovania. Na každom poschodí je zariadená kuchynka. Na internáte je možné použiť študovňu, práčovňu a telocvičňu. Použitie práčovne je spoplatnené - platba kartou. Posteľnú bielizeň je možné meniť 1x za pobyt - informujte sa na recepcii. There is a refrigerator in every room. Towels are not included in the accommodation service. There is a fully equipped kitchen on each floor. You can use the study room, laundry room and gym. There is a charge for laundry service and payment is possible only by card. You can change your bed linen once during your stay. Check with the dormitory reception for this option.
 • SK: Student Residence - Internát Bratislava 
 • ENG: Student Residence - Incheba Bratislava

 

 

 

 

Ako si kúpiť cestovný lístok / How to buy bus/tram ticket

1. AUTOMATY / TICKET MACHINE 

Stlačte tlačidlo lístku ZÁKLADNÝ LÍSTOK podľa minút, ktoré si chcete kúpiť. aK Ak chcete kúpiť viac lístkov naraz, stlačte tlačidlo viac ráz. Vhoďte MINCU a počkajte na tlač lístka alebo stlačte PLATBA KARTOU a priložte kartu k automatu na vyznačené miesto. Chvíľu počkajte. Potom automat lístok vytlačí. Lístok po nástupe do autobusu hneď označte v označovači pri dverách. Toto sú ceny papierových lístkov v automatoch:

Push the botton with ZÁKLADNÝ LÍSTOK accordint to minutes you want to buy. By pressing the botton more times the number of ordered tickets can be increased. Insert COIN or press PLATBA KARTOU and put CARD on the card payment sign. Wait after a while the card is read and the ticket is printed. The ticket must be validated in maching by the door immediately after entering the vehicle. These are the prices of paper tickets

 

2. SMS nákup

Môžete si kúpiť 30-minútový, 60-minútový a 24-hodinový lístok poslaním SMS na číslo: 

1140 (30+10 min.) _ 1,20 EUR

1100 (60+10 min.) _ 1,70 EUR

1124 (24 hod.) _5,40 EUR

Do autobusu môžete nastúpiť až po prijatí SMS lístka, preto má lístok bonus 10 minút. 

 

You can buy 30 min. or 60 min or 24 hour ticket by sending SMS to number: 

1140 (30+10 min.)

1100 (60+10 min.)

1124 (24 hod.)

You can get on the bus after receiving SMS ticket. For this reason 10 min bonus is added to ticket. 

 

3. PLATOBNOU KARTOU VO VOZIDLE / WITH CARD IN THE VEHICLE 

Hneď po nastúpení do vozidla priložte platobnú kartu dole na označovací prístroj. Počkajte na zeleného smajlíka, ktorým systém potvrdí kúpu lístku. 

https://www.youtube.com/watch?v=dA7N3PWZotY 

4. CEZ APLIKÁCIU IDS BK / USE APP IDS BK

 

 

 

Ako nájsť ubytovanie / How to find the accommodation

Ubytovanie sa nachádza v komplexe INCHEBA blízko centra na pravom brehu rieky Dunaj.  

The accommodation is located in the INCHEBA complex close to the city centre on the right bank of the Danube River. 

  

1. z VIEDNE / from VIENNA

Kúpte si lístok na zastávku BRATISLAVA – EINSTEINOVA a z tejto zastávky je to 850 metrov k budove internátu. (Autobusy FlixBus a Student Agency tu majú zastávku, autobusy Slovak Lines tu nestoja.)

Buy a ticket to the BRATISLAVA - EINSTEINOVA stop and from this stop it is 850 metres to the dormitory building. (FlixBus and Student Agency buses stop here, Slovak Lines buses do not stop here.)

mapa 

 

2. z LETISKA / from Bratislava AIRPORT

Najjednoduchšie je ísť autobusom 61 z letiska na Hlavnú stanicu (24 minút, je to konečná zastávka) a odtiaľ autobusom 93 na zastávku Pri Sade (7 minút, 4 zastávky). Keď vystúpite, uvidíte areál Incheba a z tejto zastávky je to cca 1100 metrov k budove internátu.

The easiest way is to take bus 61 from the airport to the Main railway station - Hlavna stanica bus stop (24 minutes, it is the final stop) and from there take bus 93 to the Pri Sade bus stop (7 minutes, 4 stops). When you get off, you will see the Incheba complex and from this stop it is about 1100 meters to the dormitory building.

mapa

 

3. zo ŽELEZNIČNEJ stanice / from the TRAIN station (it is called HLAVNA STANICA)

Pôjdete autobusom 93 na zastávku Pri Sade (7 minút, 4 zastávky). Keď vystúpite, uvidíte areál Incheba a z tejto zastávky je to cca 1100 metrov k budove internátu.

Take bus 93 to the Pri Sade bus stop (7 minutes, 4 stops). When you get off, you will see the Incheba complex and from this stop it is about 1100 meters to the dormitory building.

mapa

 

4.  z AUTOBUSOVEJ stanice / from the BUS station (it is called MLYNSKE NIVY)

A: 20 minút autobusom, 12 minút pešo / 20 minutes by bus, 12 minutes on foot:

Pôjdete autobusom 88 na zastávku Einsteinova (20 minút, 14 zastávok). Keď vystúpite, prejdete cez nadchod na druhú stranu diaľnice, kde uvidíte areál Incheba. Z tejto zastávky je to cca 850 metrov k budove internátu.

Take bus 88 to the Einsteinova bus stop (20 minutes, 14 stops). When you get off, cross the overpass to the other side of the motorway, where you will see the Incheba complex. From this stop it is about 850 metres to the dormitory building.

mapa 

 

B: 9 minút autobusom, 18 minút pešo / 9 minutes by bus, 18 minutes on foot:

Pôjdete autobusom 50 na zastávku OC Einsteinova (9 minút, 4 zastávky). Keď vystúpite, prejdete cez podchod na druhú stranu k areálu Incheba. Z tejto zastávky je to cca 1300 metrov k budove internátu.

Take bus 50 to the OC Einsteinova bus stop (9 minutes, 4 stops). When you get off, go through the underpass to the other side to the Incheba complex. From this stop it is about 1300 meters to the dormitory building.

mapa

 

5.  zo zastávky MOST SNP / from the bus stop MOST SNP 

Pôjdete autobusom 88 na zastávku Einsteinova (2 minúty, 1 zastávka). Keď vystúpite, uvidíte areál Incheba a z tejto zastávky je to cca 450 metrov k budove internátu.

Take bus 88 to the Einsteinova bus stop (2 minutes, 1 stop). When you get off, you will see the Incheba complex and from this stop it is about 450 meters to the dormitory building.

mapa

 

MAPA LINIEK MHD V BRATISLAVE / MAP of BUS and TRAM LINES in BRATISLAVA

DOPRAVA NA UNIVERZITU/TRANSPORTATION TO UNIVERSITY

 

1. PEŠO (33 minút / 2,3 km) / ON FOOT (33 minutes) mapa 

2. PEŠO (15 minút / 1,3 km) + AUTOBUSOM č. 50 (6 minút) / ON FOOT (15 min) + BY BUS (6 min)

 •  Choďte pešo k obchodnému domu AUPARK k autobusovej zastávke OC EINSTEINOVA. Odtiaľ pôjdete autobusom č. 50 cca. 6 minút a vystúpite na zastávke ŠAFÁRIKOVO NÁMESTIE, ktorá je pri Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Odchod autobusu cez letné prázdniny! Cestovný poriadok linky 50 • imhd.sk Bratislava
 • Walk to shopping center Aupark to bus stop OC EINSTEINOVA. Take bus nr. 50 and after 6 minutes you reach the bus stop ŠAFÁRIKOVO NÁMESTIE, which is next to the building of Faculty of Arts of Comenius University. Bus schedule - follow column in the middle - Summer Vacation schedule.Cestovný poriadok linky 50 • imhd.sk Bratislava

3. PEŠO (10 minút / 850 m) + AUTOBUSOM (4 minúty) + AUTOBUSOM/ELEKTRIČKOU (2 minúty) / ON FOOT (10 min) + 2x BUS (4+2 min)

 •  Choďte pešo k autobusovej zastávke EINSTEINOVA. Odtiaľ pôjdete autobusom č. 88 (4 minúty) a vystúpite na zastávke MOST SNP (pod mostom). Prejdete na zastávku električky č. 4 (MOST SNP - vedľa mosta) alebo na zastávku autobusu č. 70 alebo 50 alebo 29 (MOST SNP - vedľa mosta) a odveziete sa 2 minúty na zastávku ŠAFÁRIKOVO NÁMESTIE, ktorá je pri Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Odchod autobusu je podľa odchodov "letné prázdniny"!
 • Walk to bus stop EINSTEINOVA (10 min) opposite INCHEBA. Take bus nr. 88 and after 4 minutes it takes you to the bus stop MOST SNP (final stop under the bridge). Walk to the tram stop MOST SNP (next to the bridge) and take tram 4 to ŠAFÁRIKOVO NÁM, which is next to the building of Faculty of Arts of Comenius University 
 • OR
 • walk to the bus stop MOST SNP and take bus 70 or 50 or 29 (by the Danube) and in 2 min you come to ŠAFÁRIKOVO NÁM, which is next to the building of Faculty of Arts of Comenius University 

As for bus/tram schedules - follow column in the middle - Summer Vacation schedule.

 

 

PRVÝ DEŇ letnej školy / FIRST DAY of the summer school

 

Detailné informácie na pondelok (29. júla) - už čoskoro :)

 

Detailed information for Monday (July 29th) - coming soon :)