Študentský časopis PERSPECTIVES

PERSPECTIVES SUMMER SHORT STORY COMPETITION

Voláme všetkých milovníkov písania - zapojte sa do letnej poviedkovej súťaže Perspectives. Pravidlá sú jednoduché: napíšte poviedku na danú tému (Crisis) v rozsahu maximálne 20 normostrán, pošlite ju do 10. 9. na mail chudy42@uniba.sk a napäto čakajte na vyhlásenie výsledkov! Naša komisia vyberie troch najlepších, ktorým sa ujdú aj vecné ceny. Za prvé miesto to bude balíček 10 kníh od slovenského vydavateľstva Brak, druhé miesto dva lístky na ľubovoľné predstavenie divadla Astorka a tretie miesto poukážky na nákup kníh v hodnote 30 €! Tešíme sa na vaše výtvory! 

PERSPECTIVES - študentský online časopis

PERSPECTIVES je online časopis, na tvorbe ktorého sa podieľajú študenti a pedagógovia Katedry anglistiky a amerikanistiky. Názov nášho časopisu vysvetľuje aj našu filozofiu. No nenechajte sa zmiasť tým, že sme len časopis. Ponúkame oveľa viac. Simulujeme celú REDAKCIU, čo zahŕňa prácu v jednotlivých tímoch, ktoré sa venujú konkrétnym povinnostiam, a to:

  • písaniu článkov, blogov a pod.
  • revízii článkov a posúdenia ich kvality
  • grafickému spracovaniu článkov a časopisu ako koncovému výstupu
  • práci na sociálnych sieťach (FB a IG)
  • organizácií dvoch podujatí za semester (napr. kvíz a diskusiu)
  • vedeniu a dohliadaniu na prácu v jednotlivých tímoch a predávaniu skúseností.

Zameriavame sa na podávanie informácií najmä z anglofónneho sveta (kultúra, reálie, história, lingvistika a literatúra), z nášho malého sveta na katedre, ale zaujímajú nás aj "perspektívy" študentov a pedagógov na rôzne témy v spoločnosti. A čím viac konverzácií vieme otvoriť a čím viac pohľadov do tém priniesť, tým lepšie. Samozrejme, nepohrdneme ani skúsenosťami a osobnými zážitkami alebo príbehmi, z ktorých sa môžeme všetci poučiť. V prípade záujmu o spoluprácu kontaktujte buď Luciu Grauzľovú alebo perspectives.ed@gmail.com.

Sledovať a kontaktovať nás môžete aj cez Facebook a Instagram!