Obnova hlavného vchodu budovy na Gondovej ulici

Pred začiatkom akademického roka sa začala obnova vstupných priestorov hlavnej budovy fakulty na Gondovej ulici. Kompletnú renováciu brány a vestibulu sa podarilo dokončiť ešte pred oslavami 100. výročia vzniku FiF UK.

Pôvodná dubová brána z roku 1913, ktorou sa kedysi vchádzalo do budovy armádneho veliteľstva a dnes do budovy fakulty, bola v októbri 2021 kompletne odborne zreštaurovaná. Po odstránení nánosov čiernej farby sa vrátila jej pôvodná krása. Nová kľučka bola odliata podľa originálu zachovaného na bráne do Moyzesovej siene.

Renováciou prešiel aj vestibul budovy. Boli odstránené vrstvy starých náterov a obnovené zelené keramické štvorce od firmy Zsolnay. Vestibul dostal nový svetlý náter a neónové svetlo nahradila lampa s mosadzným detailom.

Obnova bola financovaná kombináciou fakultných zdrojov a financií získaných z výzvy Fondu architekta Weinwurma na rok 2021, ktorý spravuje mestská časť Bratislava-Staré Mesto s cieľom podpory a rozvoja kvality verejného priestoru na svojom území.