Filozofická fakultaUniverzita Komenského v Bratislave

CENTRUM UNIVERSAAL

Podporte OZ Univerzal 2 % z vašich daní.


13. 03. 2019 13.47 hod.

Milé kolegyne, milí kolegovia, milé absolventky, milí absolventi FiF UK,

pravdepodobne ste minulý rok zaregistrovali viacero aktivít zameraných na obnovu tzv. koniarne a malého átria, ktoré sú súčasťou hlavnej budovy Filozofickej fakulty UK. V roku 2017 skupina pedagógov, študentov a absolventov fakulty, pociťujúcich nedostatok  fakultného kultúrneho centra, založila občianske združenie Univerzál s cieľom prebudovať spomínané priestory na kreatívne akademické centrum UniverSaal.

Zámerom združenia je vytvoriť priestor pre neformálne stretnutia študentov a pedagógov fakulty, miesto pre realizáciu kreatívnych nápadov slúžiacich k obohateniu jednotlivých študijných odborov a zároveň akýsi prienik akademickej sféry s verejnou. Minulý rok zorganizovalo združenie propagačné  podujatie pod názvom Nultá hodina a uchádzalo sa o viacero grantových podpôr. Vďaka finančným prostriedkom získaným v rámci týchto úvodných aktivít sa podarilo pripraviť projekt obnovy budovy a architektonickú štúdiu, ktorej autormi sú architekti zo štúdia Plural. Našim bezprostredným a najbližším cieľom je rekonštrukcia objektu budovy a spustenie prvých aktivít. Pravidelné informácie o nich, ako aj o postupujúcej rekonštrukcii  budeme  uverejňovať na našej webovej stránke http://universaal.sk/ a prostredníctvom sociálnych sietí (Facebook a Instagram).

V mene OZ Univerzál si Vám dovoľujem dať do pozornosti možnosť poukázať 2% z dane na podporu projektu, ktorý nie je len projektom OZ, ale predovšetkým projektom „nás všetkých“, ktorí sme Filozofickú fakultu UK tvorili a tvoríme.

Potrebné údaje sú nasledujúce:

Univerzál
právna forma: občianske združenie
adresa: Gondova 70/2, 814 99 Bratislava
IČO: 51200601

Ak by ste mali záujem podporiť tento projekt aj mimo poukázania 2% z Vašich daní – napríklad pravidelným alebo jednorazovým príspevkom, číslo účtu a ďalšie informácie nájdete na našej webovej stránke. V prípade akýchkoľvek nejasností alebo otázok ma neváhajte kontaktovať.

Ďakujem všetkým za podporu a teším sa na spoločné stretnutia v UniverSaale.

Viera Bartková

predsedníčka správnej rady OZ Univerzál