Filozofická fakultaUniverzita Komenského v Bratislave

POŠLITE SVOJE FOTOGRAFIE SLOVENSKA DO SÚŤAŽE PROJEKTU RURALURE

Cez turistické fotografie plánuje tím riešiteľov projektu rurAlure predstaviť pútnickú cestu Via Mariae vedúcu Slovenskom a dostať ju na mapu stredoeurópskych pútnických ciest.


07. 01. 2022 13.39 hod.

Jednou z aktivít, ako trasu Via Mariae zviditeľniť pre verejnosť, je plánovaná výstava fotografií, ktoré pri  svojich potulkách v okolí tejto trasy urobili turisti, pútnici, cestovatelia.

Súťaž fotografií do 31. januára 2022

Pošlite do súťaže svoje najlepšie zábery mapujúce prírodu, výhľady, sakrálne a kultúrne pamiatky a ďalšie zaujímavosti z vašich potuliek po pútnickej ceste Via Mariae a jej okolí, ktorá vedie po trase Šahy – Zvolen – Banská Bystrica – Špania a Kvačianska dolina – Staré Hory – Trstená.

Fotografie pošlite do 31. januára 2022 na adresu putujsrdcomatelomgmail.com a môžete vyhrať 2x tablet, 1x mobilný telefón a 1x počítačovú hru. Ku každej cene pridáme poukážku na nákup knihy podľa vášho výberu.

Viac o súťaži

PROJEKT ZAMERANÝ NA PROPAGÁCIU MENEJ ZNÁMYCH MIEST

U nás zatiaľ málo známa pútnická trasa Via Mariae, vedúca naprieč Slovenskom od severu na juh, je v centre záujmu medzinárodného projektu H2020 rurAllure, zameraného na propagáciu vidieckych múzeí, pamiatok a lokalít kultúrneho dedičstva v blízkosti európskych pútnických trás. FiF UK v ňom má zastúpenie prostredníctvom Katedry marketingovej komunikácie (KaMaKo)