Matúš a Juraj, nezabudneme

Vo štvrtok 12. októbra 2023 uplynie rok od teroristického útoku namiereného voči LGBTI+ ľuďom pred barom Tepláreň, pri ktorom boli chladnokrvne zavraždení Matúš Horváth a Juraj Vankulič a postrelená Radka Trokšiarová. Matúš Horváth bol študentom Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Pri tejto príležitosti organizuje fakulta spolu so študentským spolkom LIGHT* pietnu spomienku.


05. 10. 2023 15.10 hod.

Filozofická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave odsudzuje útok, ktorý spáchal mladý človek, a odmieta ideológie postavené na nenávisti voči druhým. Pietna spomienka sa bude konať v deň výročia teroristického útoku v priestoroch Átria Filozofickej fakulty Univerzity Komenského na Gondovej ulici č. 2 od 17.00 h.

Po minúte ticha zaznejú krátke príhovory študentských organizácií a vedenia fakulty, ako aj umelecké prejavy v podobe básní. Matúša a Juraja si fakulta pripomenie aj transparentom s nápisom „NEZABUDNEME“, ktorý bude umiestnený na budove Filozofickej fakulty UK.

Po skončení podujatia bude mať publikum možnosť presunúť sa na pietnu spomienku, ktorú organizuje bar Tepláreň spolu s ďalšími organizáciami.

Bližšie informácie o podujatí nájdete na stránkach Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave a študentského spolku LIGHT* a na Facebooku.

Bližšie informácie o podujatí nájdete na Facebooku baru Tepláreň.