FIF UK NAVŠTÍVIL VEĽVYSLANEC ČILE

Veľvyslanec Čilskej republiky sa 21. apríla 2023 stretol s dekanom FiF UK prof. Mariánom Zouharom na pôde FiF UK. Spolu otvorili výstavu venovanú prvej latinskoamerickej ženskej spisovateľke a hovorili o budúcej spolupráci.

Veľvyslanec Čilskej republiky so sídlom vo Viedni Rodrigo Olsen na stretnutí s dekanom FiF UK prof. Mariánom Zouharom a vedúcim katedry romanistiky doc. Bohdanom Ulašinom hovoril o rozvoji spolupráce medzi inštitúciami. Čilské veľvyslanectvo prisľúbilo pomoc pri organizovaní kultúrnych a vzdelávacích podujatí na fakulte, v tomto kalendárnom roku napríklad prednášky čilských autorov a autoriek či pripomienku 50. výročia vojenského puču vedeného Augustom Pinochetom a s tým spojené premietanie filmov i diskusie.

Zároveň v átriu fakulty spolu otvorili výstavu venovanú prvej latinskoamerickej ženskej spisovateľke a čilskej poetke Gabriele Mistral, nositeľke Nobelovej ceny za literatúru. Pri tejto príležitosti veľvyslanec Rodrigo Olsen odovzdal knižný dar pre katedru romanistiky – novú edíciu diela Gabriely Mistral vydanú Čilskou národnou knižnicou.