Videopozvánka: One Child Nation

Katedra východoázijských štúdií pozýva na premietanie filmu „One Child Nation“ o jednej z najkontroverznejších politík v modernej histórii.


06. 11. 2023 13.16 hod.

Čínska politika jedného dieťaťa, teda extrémne opatrenie tamojšej vlády na kontrolu populácie, fungovala do roku 2015. Proces spracovania traumy z jej brutálneho vykonávania však len začína.

Film „One Child Nation“ (Nanfu Wang a Jialing Zhang, 2017) sa zaoberá dôsledkami tohto sociálneho experimentu a odhaľuje jedno porušovanie ľudských práv za druhým – od opustených novorodencov cez nútenú sterilizáciu a interrupcie – až po únosy zo strany vlády. Režisérka Nanfu Wang neváha odhaliť svoje skúsenosti čerstvej matky a osobné príbehy svojich rodinných príslušníkov. Výsledkom je šokujúca správa o tomto desivom a bezprecedentnom okamihu v dejinách ľudskej civilizácie.

Využite príležitosť na hlboké zamyslenie nad dôsledkami politických rozhodnutí na ľudské životy. Tešíme sa na vás v stredu, 8. novembra 2023, od 18.00 do 20.00 h, v budove FiF UK na Šafárikovom námestí č. N316.

Film je súčasťou zaujímavého workshopu.