Solidárny koncert dirigenta Jordiho Savalla

30. októbra o 18.00 h, Moyzesova sieň, Filozofická fakulta UK


Katalánsky hudobný umelec Jordi Savall odohrá dva solidárne koncerty. Odohrá ich 14 hudobníkov z jeho výnimočného orchestra s názvom Le Concert des Nations. Niektorí z nich sa rozhodli tento rok nastúpiť na významnú hudobnú akadémiu Young Orchestra and Choir Professional Academy (YOCPA). YOCPA sa snaží obnovovať a oslavovať európske hudobné dedičstvo školením nových generácií hudobníkov a snaží sa ich podporovať v ich profesionálnej koncertnej kariére. Na tomto projekte spolupracujú profesionálni odborníci s hudobnými skúsenosťami, ktorí vytvárajú začínajúcim hudobníkom skvelý priestor na rozvoj. 

Vypočujte si výnimočné majstrovské hudobné diela z obdobia baroka od významných autorov, akými sú napríklad: Le bourgeois gentilhomme od hudobného skladateľa Jean-Baptiste Lully; Battalia od Heinricha Ignaza Franza Bibera, The Fairy Qeen od Henryho Purcella, Concerto IV in Re Maggiore od Arcangela Corelliho, Música sinfónica los ministriles od Antonia Rodrígueza de Hita a La musica notturna di Madrid od Luigiho Boccheriniho.

Na druhý z koncertov sa môžete tešiť v nedeľu, 30. októbra o 18.00 h v Moyzesovej sieny Filozofickej fakulty UK. Tento koncert je organizovaný s podporou Mestského úradu Pezinok a je venovaný Ukrajincom. Na organizácii sa podieľal aj Andrii Sukhanov, umelecký riaditeľ klasického tanca v Štátnom divadle v Košiciach. 

Jordiho Savalla môžete sledovať na Facebooku, ale aj na Instagrame