Literárny fond ocenil profesora Zambora a doktora Pauloviča

V Zichyho paláci v Bratislave prebehlo v stredu 27. 9. 2023 odovzdávanie cien Literárneho fondu za minuloročnú pôvodnú a prekladovú literárnu tvorbu. Ocenenie získal aj profesor Ján Zambor z katedry slovenskej literatúry a literárnej vedy a doktor František Paulovič z katedry východoázijských štúdií.


04. 10. 2023 10.18 hod.

Japonológa a prekladateľa, doktora Františka Pauloviča a emeritného profesora, básnika, prekladateľa a literárneho vedca Jána Zambora ocenili prémiou Jána Hollého za preklad diela Haiku v obrazoch.

Kniha nadväzuje na ich spoločnú edíciu a preklad Macua Bašóa Haiku (Skalná ruža 2019). Haiku v obrazoch je esenciálnou prekladovou antológiou štyroch klasikov japonského haiku Macua Bašóa, Josu Busona, Kobajašiho Issu a Masaoku Šikiho. Dotvára slovenský obraz japonského klasického haiku a spolu so samostatným vydaním výberu z Bašóa rozširuje poznanie klasickej japonskej poézie v slovenskom priestore. Kniha vyšla v exkluzívnom vydaní v Luxusnej knižnici vydavateľstva IKAR.

Zoznam všetkých ocenených nájdete na stránke Slovenského literárneho centra: https://www.litcentrum.sk/clanok/oslava-vlanajsich-titulov.