Filozofická fakultaUniverzita Komenského v Bratislave

Fakulta v médiách

Vyjadrenia odborníkov a odborníčok z rôznych pracovísk našej fakulty pre médiá
k spoločenským otázkam a výsledkom svojho výskumu

K HISTÓRII MDŽ11. 03. 2019

O dlhej ceste boja za emancipáciu, volebné právo a sociálnu rovnosť žien píše pre Denník N Mgr. Eva Škorvanková, PhD., z Katedry všeobecných dejín FiF UK.

DISKUSIA O ĽUDOVÍTOVI ŠTÚROVI28. 02. 2019

Prof. Pavol Žigo z Katedry slovenského jazyka FiF UK v diskusnej relácii RTVS o Ľudovítovi Štúrovi v rámci programu Najväčší Slovák.

SYMPOSION O RITUÁLOCH22. 02. 2019

Doc. Táňa Bužeková a dr. Helena Tužinská z Katedry etnológie a muzeológie FiF UK v relácii Slovenského rozhlasu o rituáloch, ich pôvode a funkciách.

Dankova kauza ukázala, že naši politici si nevážia vzdelanie22. 02. 2019

Prof. Emil Višňovský z Katedry filozofie a dejín filozofie FiF UK komentoval v denníku SME prípad plagiátorstva predsedu NRSR Andreja Danka.

Rodina po slovensky a jej premeny07. 02. 2019

Prof. Marta Botiková z Katedry etnológie a muzeológie FiF UK hovorila v relácii RTVS SKDejiny o premenách slovenskej rodiny.

Politológ: Ak Trump začne strácať voličov, môže vojensky...07. 02. 2019

Doc. Erik Láštic z Latedry politológie FiF UK v rozhovore pre SME hodnotil správu o stave únie prezidenta USA D. Trumpa.

Sobášny trh: Naši predkovia necestovali za láskou ďaleko,...07. 02. 2019

Prof. Marta Botiková z Katedry etnológie a muzeológie FiF UK pre portál aktuality.sk hovorila o tom, ako si u ás ľudia v minulosti vyberali partnera.

Prodekan Slobodník z UK: Z úcty k pravde sme sa museli...18. 01. 2019

Prof. Martin Slobodník, prodekan FiF UK, pre Denník N hovoril o vyhlásení fakulty k prípadu rigoróznej práce predsedu parlamentu Andreja Danka.

Etnologička Tužinská: Mali by sme sa zamerať na to, čo s...18. 01. 2019

Dr. Helena Tužinská z Katedry etnológie FiF UK pre portál Dobré noviny hovorila o svojom výskume vzťahov Slovákov a cudzincov.

Neuropsychológia nie je len o zhoršenej pamäti15. 01. 2019

Dr. Michal Hajdúk z Katedry psychológie FiF UK hovoril pre portál Veda na dosah o výskume pamäti a projekte Neuropsy, ktorý rieši katedra psychológie s Centrom...