Fakulta v médiách

Vyjadrenia odborníkov a odborníčok z rôznych pracovísk našej fakulty pre médiá
k spoločenským otázkam a výsledkom svojho výskumu

PODPORA TIBETU V ČESKU NEMÁ SROVNÁNÍ12. 03. 2017

Prof. Martin Slobodník z Katedry východoázijských štúdií FiF UK pre webový portál České televize hovoril o čínskej propagande o Tibete.

Ústava podľa premiéra Fica10. 03. 2017

Max Steuer, M.A. z Katedry politológie FiF UK komentuje v Denníku N postoj premiéra R. Fica k novelizácii ústavy v súvislosti so zrušením Mečiarových amnestií.

Hodnotenie SAV s otáznikom09. 03. 2017

Prof. Juraj Dolník z Katedry slovenského jazyka FiF UK komentuje v denníku Pravda výsledky hodnotenia ústavov SAV.

Bratislava má svoju virtuálnu pamäť06. 03. 2017

Doc. Juraj Šedivý z Katedry archívnictva a pomocných vied historických FiF UK v Správach RTVS o projekte PamMap, ktorý sprístupňuje virtuálnu pamäť Bratislavy.

Viechy, ideály, peniaze a prešľapy03. 03. 2017

Denník SME v prílohe O knihách píše o novej knihe dr. Martina Vašša z Katedry slovenských dejín FiF UK Bratislavská bohéma.

Unikátny fenomén trojjazyčnej Bratislavy03. 03. 2017

Doc. Jozef Tancer z Katedry germanistiky, škandinavistiky a nederlandistiky FiF UK pre magazín Veda na dosah o výskume bratislavskej viacjazyčnosti.

Muž, čo zachraňoval svet – slovami03. 03. 2017

Dr. Peter Darovec z Katedry slovenskej literatúry a literárnej vedy píše pre denník Pravda pri príležitosti 80. výročia vydania knihy Bílá nemoc o...

Môže hodina dejepisu navyše zastaviť rast extrémizmu?...28. 02. 2017

Doc. Viliam Kratochvíl z katedry všeobecných dejín FiF UK pre server Aktuálne.sk o problémoch vyučovania dejepisu na školách.

Prečo sa vyhnúť cudzineckej polícii28. 02. 2017

Mgr. Katarína Šomodiová z Katedry porovnávacej religionistiky FiF UK komentuje v Denníku N problémy s pozývaním zahraničných vedcov na Slovensko.

Bývala stará Bratislava naozaj trojjazyčná, ako sa traduje?28. 02. 2017

Doc. Jozef Tancer z Katedry germanistiky, nederlandistiky a škandinavistiky v rozhovore pre Denník N o svojom výskume viacjazyčnosti v medzivojnovej Bratislave.