Fakulta v médiách

Vyjadrenia odborníkov a odborníčok z rôznych pracovísk našej fakulty pre médiá
k spoločenským otázkam a výsledkom svojho výskumu

Brexit sa začína30. 03. 2017

Dr. Vladimír Bilčík z Katedry politológie FiF UK bol hosťom v debate na Rádiu Expres o Brexite.

Cuper kandidoval za Kotlebu a povedal, že smrť Remiáša...22. 03. 2017

Prof. Martin Slobodník, prof. Jozef Bátora a dr. Ivan Lacko sa vyjadrujú v ankete denníka N k vyjadreniam doc. Cupera z Právnickej fakulty UK.

Predsudky v nás20. 03. 2017

Prof. Jana Plichtová z Katedy psychológie FiF UK bola hosťkou v štúdiu Rádia Slovensko v relácii Veda.sk na tému Predsudky.

Erik Láštic, Zrušenie Mečiarových amnestií, Správy a...16. 03. 2017

Doc. Erik Láštic z Katedry politológie FiF UK hovoril v štúdiu RTVS o návrhu vládnej koalície na zrušenie tzv. Mečiarových amnestií.

Viac nacionalistov, tváre menšín aj holandský Trudeau15. 03. 2017

Dr. Benjamim Bossaert z Katedry germanistiky, nederlandistiky a škandinavistiky FiF Uk komentuje situáciu na politickej scéne v Holandsku pred parlamentnými...

Vydatá a zamestnaná. Treba ju prepustiť, tak o ženách...15. 03. 2017

Dr. Eva Škorvanková z Katedry všeobecných dejín FiF UK pre denník SME hovorí o svojom výskume postavenia žien v období slovenského štátu.

Jozef Tancer pátra po posledných mohykánoch13. 03. 2017

Doc. Jozef Tancer z Katedry germanistiky, nederlandistiky a škandinavistiky FiF UK hovorí v rozhovore pre denník Pravda o výskume viacjazyčnosti v...

Baboš: Biela kniha je priznaním Komisie, že situácia v EÚ...13. 03. 2017

Dr. Pavol Baboš z Katedry politológie FiF UK pre agentúru TASR komentuje Bielu kniha šéfa Európskej komisie Jeana-Claudea Junckera.

PODPORA TIBETU V ČESKU NEMÁ SROVNÁNÍ12. 03. 2017

Prof. Martin Slobodník z Katedry východoázijských štúdií FiF UK pre webový portál České televize hovoril o čínskej propagande o Tibete.

Ústava podľa premiéra Fica10. 03. 2017

Max Steuer, M.A. z Katedry politológie FiF UK komentuje v Denníku N postoj premiéra R. Fica k novelizácii ústavy v súvislosti so zrušením Mečiarových amnestií.