Fakulta v médiách

Vyjadrenia odborníkov a odborníčok z rôznych pracovísk našej fakulty pre médiá
k spoločenským otázkam a výsledkom svojho výskumu

Unikátny fenomén trojjazyčnej Bratislavy03. 03. 2017

Doc. Jozef Tancer z Katedry germanistiky, škandinavistiky a nederlandistiky FiF UK pre magazín Veda na dosah o výskume bratislavskej viacjazyčnosti.

Muž, čo zachraňoval svet – slovami03. 03. 2017

Dr. Peter Darovec z Katedry slovenskej literatúry a literárnej vedy píše pre denník Pravda pri príležitosti 80. výročia vydania knihy Bílá nemoc o...

Môže hodina dejepisu navyše zastaviť rast extrémizmu?...28. 02. 2017

Doc. Viliam Kratochvíl z katedry všeobecných dejín FiF UK pre server Aktuálne.sk o problémoch vyučovania dejepisu na školách.

Prečo sa vyhnúť cudzineckej polícii28. 02. 2017

Mgr. Katarína Šomodiová z Katedry porovnávacej religionistiky FiF UK komentuje v Denníku N problémy s pozývaním zahraničných vedcov na Slovensko.

Bývala stará Bratislava naozaj trojjazyčná, ako sa traduje?28. 02. 2017

Doc. Jozef Tancer z Katedry germanistiky, nederlandistiky a škandinavistiky v rozhovore pre Denník N o svojom výskume viacjazyčnosti v medzivojnovej Bratislave.

Demokracia nie je superhrdina, nerobí zázrak28. 02. 2017

Dr. Pavol Baboš z Katedry politológie FiF UK v komentári pre denník SME o rozpore medzi realitou a očakávaniami ľudí.

Bratislavčania vytvorili unikátny projekt: FOTOportál,...28. 02. 2017

Portál Topky.sk informuje o unikátnom projekte PamMap, ktorého autorom je doc. Juraj Šedivý z Katedry archívnictva a pomocných vied historických.

Bratislava získava virtuálnu pamäť17. 02. 2017

Docent Juraj Šedivý z Katedry archívnictva a pomocných vied historických FiF UK predstavuje v Hospodárskych novinách internetový projekt pamäťovej mapy...

Riziká exodu mladých17. 02. 2017

Doc. Gabriela Lubelcová z Katedry sociológie FiF UK v komentári pre denník Pravda upozorňuje na dôsledky masového odlivu našich maturantov na zahraničné vysoké...

Všetky slovenské televízie zhlúpli a už sme si na to zvykli15. 02. 2017

Docent Vladimír Godár z Katedry estetiky FiF UK pre časopis Život hovorí o svojej tvorbe a klasickej hudbe na Slovensku.