Aktuality

ARABSKÝ JAZYK A KULTÚRA

Filozofická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave dodatočne otvára v akademickom roku 2022/2023 bakalárske štúdium 

ARABSKÝ JAZYK A KULTÚRA 

Prihlášky do 30.6.2022


Otvárané kombinácie:  

 • arabský jazyk a kultúra a francúzsky jazyk a kultúra 
 • arabský jazyk a kultúra a holandský jazyk a kultúra 
 • arabský jazyk a kultúra a slovenský jazyk a kultúra 

 
Viac info: zuzana.gazakovauniba.sk 

Plagát tu

 

 

  • Ani tento rok si nenechajte ujsť deň otvorených dverí na Filozofickej fakulte 22. januára 2022! Naša katedra sa Vám predstaví v bloku 14.00 - 15.00Program a linky na live stream tu! V prípade akýchkoľvek otázok nás môžete kontaktovať aj prostredníctvom katedrového Facebooku. Tešíme sa na Vás! 
    
    

  • Srdečne vás pozývame na online konferenciu s názvom Tractatus populares: Homiletic Forms as an Effective Communication Means from Christian Antiquity to the Humanist Era, ktorá sa uskutoční v termíne 30. septembra – 1. októbra 2021. Viac informácií nájdete tu


  • Výstava Europa – Erbe der Humanisten, ktorú zastrešilo EUNIC Austria v spolupráci s Viedenskou univerzitou a Rakúskou akadémiou vied, predstavovala dvojicu významných humanistov každej z 23 zúčastnených krajín, medzi ktorými nechýbalo ani Slovensko zastúpené Valentinom Ecchiom Jánom Sambucom. Pôvodná výstava trvala od 20. apríla do 27. mája 2017. Minulý rok a začiatkom roka 2020 sa výstava presunula do Švédska, kde bola sprístupnená na pôde Talianskeho kultúrneho inštitútu a tiež Goetheho inštitútu, ktorý pri tejto príležitosti sprístupnil brožúrku k výstave na svojej webovskej stránke v troch jazykoch (švédčina, nemčina, angličtina). Výstava sa následne presunie do Slovinska. Brožúrku si môžete v úplnosti pozrieť v nemčine tu a v angličtine tu. Slovensko nájdete na str. 46-47 (48-49 v angl.)


  • DRUHÉ KOLO PRIJÍMACIEHO KONANIA NA ŠTUDIJNÉ PROGRAMY:

   Odborné štúdium:
   Klasické jazyky

   Prekladateľstvo a tlmočníctvo:
   Arabský jazyk a kultúra a francúzsky jazyk a kultúra

   Grécky jazyk a kultúra a anglický jazyk a kultúra
   Grécky jazyk a kultúra a latinský jazyk a kultúra
   Grécky jazyk a kultúra a maďarský jazyk a kultúra
   Grécky jazyk a kultúra a slovenský jazyk a kultúra

   Latinský jazyk a kultúra a francúzsky jazyk a kultúra
   Latinský jazyk a kultúra a maďarský jazyk a kultúra
   Latinský jazyk a kultúra a nemecký jazyk a kultúra
   Latinský jazyk a kultúra a slovenský jazyk a kultúra

   Prihlášku treba podať do 30. 6. 2020 iba elektronicky prostredníctvom portálu e-prihlášky Univerzity Komenského v Bratislave. Viac informácií nájdete TU.


  • Katedra klasickej a semitskej filológie pozýva všetkých záujemcov o štúdium arabského jazyka na informačnú prednášku Úvod do štúdia modernej spisovnej arabčiny. Prednáška sa bude konať v rámci Dňa otvorených dverí FiF UK 25. januára 2020 o 11:00 hod. v miestnosti 120 (1. poschodie, Gondova 2). Plagát tu


  • DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ NA FIF UK 2020
   Pozvánka na Katedru klasickej a semitskej filológie v rámci Dňa otvorených dverí Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, ktorý sa uskutoční v sobotu 25. januára 2020 od 10:00 do 14:00 hod. 
   Ďalšie informácie a sprievodný program nájdete tu
   Nájdete nás na Gondovej ul. 2. Klasická sekcia sídli na treťom poschodí (G339), sekcia semitskej filológie na prvom poschodí (G119). 

   

  + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + 

   

  • Otvárame katedry! Od 10. do 14. decembra 2018 v rámci podujatia Otvorené katedry môžu stredoškoláci na vlastnej koži vyskúšať štúdium niektorých študijných programov a bližšie sa oboznámiť so štúdiom na našej fakulte. Naša katedra ponúka kurzy Topografia antického sveta Repetitorium Latinum 1. 

   Kompletný program

    

  • Naša katedra má svoje zastúpenie aj na LingvaFeste!
   V piatok 28. septembra 2018 o 12.00 bude dr. Barbora Machajdíková spolu s lektorkou gréckeho jazyka pani Emmanouil hovoriť o možnostiach štúdia gréčtiny na Slovensku. 
   Program festivalu

   

   

     

   

  STARŠIE