Filozofická fakultaUniverzita Komenského v Bratislave

Študenti Katedry žurnalistiky FiFUK získali NOVINÁRSKU CENU 2013

Najlepšia reportáž

Študenti Katedry žurnalistiky FiFUK získali NOVINÁRSKU CENU 2013

Mono magazín, ktorého šéfredaktorom je Pavel Sibyla a s ktorým spolupracujú aj študenti Katedry žurnalistiky Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, bol štyrikrát nominovaný na NOVINÁRSKU CENU 2013. Dve nominácie dostal článok o platených diskutéroch v kategórii - Najlepší analyticko-investigatívny príspevok v printových médiách a v kategórii - Cena otvorenej spoločnosti.

Ide o príspevok Ukradnuté fotky, falošní blogeri. Aj takto sa robí marketing v prospech Smeru, na ktorom pod vedením Filipa Struhárika pracovali študenti žurnalistiky Lucia Vitteková, Lukáš Onderčanin, Dávid Tvrdoň, Roman Cuprík a Carmen Virágová.
Jedna z nominácii sa dokonca premenila na výhru, a to v kategórii Najlepšia
reportáž v printových médiách, na ktorej sa podieľal tretiak na bakalárskom stupni Patrik Galajda. Porota prácu komentovala slovami: „Remeselne výnimočný text. Odvážny formát, za ktorým je vidieť dôkladnú novinársku prácu.“
Ocenenie pokladajú študenti za povzbudenie do ďalšej práce a práce na sebe. Na poli žurnalistiky sú síce len zelenáči, ale, ako sa ukázalo, odhodlaní. Zároveň to berú aj ako signál, že organizovanie iniciatív ako Off Record diskusie stojí za to, pretože, okrem iného, s mnohými novinármi sme sa zoznámili práve touto cestou a nadviazali sme s nimi spoluprácu.

Pochvala patrí najmä študentom Dávidovi Tvrdoňovi, otcovi projektu, Lucii Vittekovej, Petrovi Cyprichovi, Katke Jánošíkovej, Lucke Rusnákovej, Gréte Čandovej a v poslednom roku sa k nim pridala aj Ria Gehrerová.

Gréta Čandová (3. Ročník, Bc.)