Filozofická fakultaUniverzita Komenského v Bratislave

Na Deň otvorených dverí k nám zavítalo vyše deväťdesiat záujemcov o štúdium

Deň otvorených dverí na Katedre žurnalistiky Filozofickej fakulty UK v Bratislave, sobota, 27. januára 2018. Šanca pre tých, ktorí sa chcú pozrieť, ako naša katedra funguje, zistiť, čo ponúka, rozhodnúť sa, či uvažujú nad správnym štúdiom.

„Rada rozprávam,“ povedala nám Timea Váňová od Nitry. „A pretože rada rozprávam, zaujímam sa o žurnalistiku. Veď k novinárstvu patrí aj rádio a v ňom by som mohla rozprávať koľko chcem a ešte by mi za to aj platili. Páčilo by sa mi byť moderátorkou, ale aj správy sú dobré. Mohla by som ich čítať.“

„Rád píšem slohy,“ skonštatoval Marián Galajda z Košíc. „Mám tvorivé vlohy. A tak by som chcel písať články.“ O čom? „To ešte neviem. Ale baví ma šport.“ Nakoniec povie, že sa mu páčilo aj v RTVS, lebo raz, už dávno, keď mali deň otvorených dverí tam, si vyskúšal dabing.

Dvaja z vyše deväťdesiatich záujemcov, ktorí si v sobotu na katedre doslova podávali kľučku. Možno si poviete, že toho o novinárčine veľa nevedia, ale veď práve preto prišli! Azda sa raz nad svojimi slovami pousmejú Timea i Marián, ak sa im podarí stať sa novinárskymi hviezdami.

(bub)