Filozofická fakultaUniverzita Komenského v Bratislave

Jana Hospodárová s budúcimi moderátormi

Splnil sa jej sen

Študenti žurnalistiky Filozofickej fakulty UK v Bratislave privítali na hodine moderovania 26. marca 2014 známu televíznu tvár a úspešnú moderátorku Janu Hospodárovú.

Po krátkom úvodnom predstavení dostali budúci moderátori príležitosť klásť súčasnej hlavnej tvári Športových novín v televízii Markíza otázky. Či už sa týkali súčasnej pracovnej pozície sympatickej 37-ročnej milovníčky zvierat alebo jej študentských čias, keď ešte študovala herectvo na VŠMU, odpovedala vždy s úsmevom a  s profesionálnym nadhľadom. Chlapčenská časť triedy zase nešetrila rodáčku z Michaloviec športovými otázkami, ktorými sa víťazka Let´s dance samozrejme nenechala zaskočiť. Prvákom prezradila, že stať sa moderátorkou športových novín bol vždy jej veľký sen, ale dodala, že práca moderátora nie je len „med lízať.“ Porozprávala im aj o  časoch, keď musela o svoje miesto tvrdo bojovať, pretože konkurencia je, bola a vždy aj bude veľká.

Tento príjemný a zároveň netradičný seminár zakončila Jana Hospodárová nečakanou, ale veľmi podstatnou myšlienkou, ktorou reagovala na otázku týkajúcu sa jej ďalších životných cieľov. Presvedčila, že nie je len skvelou moderátorkou, ale aj veľkým človekom. Podľa jej slov, v prvom rade si treba vážiť dar, že sa môžeme zobúdzať každé ráno do ďalšieho nového dňa a  žiť v tomto krásnom svete.

Jakub Vrbinčík, študent UK