Filozofická fakultaUniverzita Komenského v Bratislave

Aktuality

Rozvrh na zimný a letný semester 2019/2020

Milí študenti,

v sekcii štúdium sme zverejnili aktuálny rozvrh na zimný a letný semester 2019/2020.


Píšu nám Loire a Glen

Slávni hudobníci Loire Cotler a Glen Velez, ktorí účinkovali na Konvergenciách a realizovali workshop na našej katedre, nám píšu a posielajú materiály, linky a tipy na ďalšie štúdium v oblasti muzikoterapie! Vhodné nielen pre účastníkov workshopu!

Doktorandské prednášky a semináre v zimnom semestri 2019/2020

Srdečne pozývame doktorandov, študentov aj všetkých ostatných na mimoriadne prednášky a semináre v zimnom semestri 2019/2020. Harmonogram nájdete tu.

 

 

WORKSHOP O MUZIKOTERAPII

Festival Konvergencie a Katedra muzikológie FiF UK srdečne pozývajú všetkých študentov a záujemcov na seminár a workshop Muzikoterapia – práca s rytmom. Pridajte sa k laureátovi Grammy, perkusionistovi Glenovi Velezovi a multižánrovej speváčke Loire Cotler a využite príležitosť rozšíriť si povedomie o rytme, zlepšiť cit pre metrum a spoznať neodhalené dimenzie hudobnej interpretácie. Zábavná skupinová skúsenosť, sprostredkovaná inovatívnym spôsobom, prinesie nové pohľady a praktické skúsenosti inštrumentalistom i spevákom. Workshop bude spojený s krátkou prednáškou o muzikoterapii. V stredu 25. septembra od 10:50 do 12:20 na FiF UK, Gondova 2, miestnosť č. 308 (3. posch.). Vstup voľný (do naplnenia kapacity).

Bratislavské hudobné
slávnosti

 

Milé študentky, milí študenti,

festival Bratislavské hudobné slávnosti nám pre vás poskytol obmedzený počet lístkov na koncerty BHS 2019:

27.9.2019            19:30 hod.   

28.9.2019            19:30 hod.   

5.10.2019            19:30 hod.   

6.10.2019            19:30 hod.   

12.10.2019          16:00 hod.   

13.10.2019          19:30 hod.

Lístky, ktoré inak stoja 30€, dostanete za symbolických 5€! Záujemcovia, hláste sa najneskôr do 24.9. na sekretariáte (G306). Pani Ing. Zsideková vám poskytne všetky potrebné informácie.


Od Chopina po Pink Floyd: 
Hudba pomáha svetu zotrvať

Náš kolega, pedagóg Dr. Marcus Zagorski v rozhovore porozprával o svojom vzťahu k hudbe a o svojich skúsenostiach s rôznymi kultúrami.

 

 

 


 

 

Muzikologická konferencia - Hudba v Bratislave

V dňoch 27.-28.6.2019 bude muzikologická konferencia - Hudba v Bratislave. Konferenciu organizuje Katedra muzikológie FiF UK v spolupráci so SNM – Hudobným múzeom. Srdečne pozývame!

 

 

Nové médiá - stratégie v hudobnej praxi

Už túto stredu budú naši študenti, ktorí v tomto semestri prenikali do tajov počítačovej hudby pod vedením Fera Királya, prezentovať výsledky svojej práce. Nenechajte si ujsť!

Digital Music Business from A till Z

Mimoriadny kurz „Digital Music Business from A till Z“ na našej katedre v tomto semestri povedie medzinárodne renomovaný expert na nové médiá András Bodrogi. Tu nájdete podrobnosti o kurze aj o vyučujúcom.

 

 

Nové médiá: stratégie v hudobnej praxi

Mimoriadny kurz „Nové médiá: stratégie v hudobnej praxi“ na našej katedre v tomto semestri povedie známy klavirista a performer Fero Király. Tu nájdete podrobnosti o kurze aj o vyučujúcom.

Odborná prax

Nie je odborná prax ako odborná prax. Pozícia manažéra notového archívu Slovenského mládežníckeho orchestra znamená nemálo práce, ale aj veľa skúseností, zážitkov a kontaktov dôležitých pre ďalšie profesionálne uplatnenie muzikológa. Hláste sa! Práca bude honorovaná zápočtom za odbornú prax (tento alebo budúci akademický rok) a podporená štipendiom.