Aktuality a udalosti

Prípravné kurzy

Katedra anglistiky a amerikanistiky FiF UK uskutoční prípravné kurzy k prijímacím testom SCIO z anglického jazyka. Na kurz sa môže prihlásiť každý, kto si podal prihlášku na štúdium anglického jazyka na FiF UK, resp. aj  na inú fakultu, ktorá vyžaduje test SCIO. Cieľom kurzu je poskytnúť uchádzačovi informáciu o náročnosti požiadaviek SCIO testu a precvičiť najťažšie gramatické javy. Záväznú prihlášku s ďalšími informáciami si stiahnite tu.

Ocenenie pre M. Huttovú

V pondelok 20. novembra 2017 sa v Aule UK uskutočnilo slávnostné odovzdávanie ocenení výnimočným študentom a pedagógom UK pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva.

Rektor UK odovzdal ocenenie aj PhDr. Márii Huttovej, CSc., dlhoročnej pedagogičke a donedávna aj vedúcej Katedry anglistiky a amerikanistiky FiF UK. K oceneniu srdečne blahoželáme!


Archív udalostí

Hieronymove dni 2017

PREKLADATEĽSKÁ UNIVERZIÁDA 2017

Dňa 17. 5. 2017 sa na našej katedre uskutočnil už 22. ročník Prekladateľskej univerziády, v ktorom uspeli aj naši študenti. V kategórii umelecký preklad prvú cenu Výboru sekcie pre umelecký preklad Literárneho fondu získala Denisa Ghaniová a druhú cenu Jana Kyseľová. Okrem toho do verejného kola postúpila a čestné uznanie získala Sabína Smutná.

V kategórii odborného prekladu druhú cenu Výboru sekcie pre odborný preklad Literárneho fondu získal Michal Kortiš a tretiu cenu Andrea Lubušká. V rovnakej kategórii ocenila Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry prvou cenou Magdalénu Jurkemíkovú a treťou cenou Martinu Ďurákovú. Veľmi potešiteľná je správa, že všetci študenti, ktorí sa zapojili do odborného prekladu, boli z Filozofickej fakulty. Do verejného kola ďalej postúpili a čestné uznanie získali: Veronika Goldiňáková, Nikoleta Račková a Denisa Ghaniová.

Všetkým zúčastneným a hlavne víťazom v mene celej katedry srdečne blahoželáme!

Festival divadiel FiF UK

Študentské divadlo pri Katedre anglistiky a amerikanistiky ActofKAA všetkých srdečne pozýva na festival divadiel FiF UK.

Linguamarket 2017

29. 3. 2017 (streda) sa v čase 10.00  14.00 bude v Moyzesovej sieni Filozofickej fakulty UK konať Linguamarket 2017. Ide o stretnutie zamestnávateľov, klientov, dodávateľov a študentov FiF UK.

Nové číslo Perspectives

Prečítajte si najnovšie vydanie študentského časopisu Perspectives (+ staršie vydania).

Perspectives on Gender in North America

Katedra anglistiky a amerikanistiky FiF UK v Bratislave predstavuje zborník zo 4. ročníka medzinárodnej študentskej konferencie o Amerikách.

4th IDEAS English Students' Conference

Dear colleagues,

on behalf of the 2017 Conference Committee, and ESCape, club connecting the students of the Department of English and American Studies (DEAS) at the Faculty of Arts, Masaryk University, it is my great pleasure to invite you to the 4th IDEAS English Students’ Conference. We are proud that our previous conferences were quite successful and we were only too happy to welcome presenters not only from our faculty, but also from other English departments in the Czech Republic, Slovakia, and Austria. This year we are hoping to reach even further, so make sure not to miss out on this opportunity!

The 4th IDEAS conference will be held on the 12th May 2017. By organising the conference, we want to yet again provide you with an opportunity to share your ideas and your research with other students and academics, to exchange ideas and scholarly experience, or to practice your presentation skills (which may come in handy during your theses defences) but also to broaden your horizons and possibly get some inspiration for your own studies. All this in a friendly and relaxed environment.

Therefore, we encourage all B.A., M.A., and Ph.D. students who are interested in presenting their work (such as – but not necessarily – their B.A. and M.A.
theses or doctoral projects) to send the topic and the outline of their presentations (regarding the following categories: Linguistics, Literature, Translation, Cultural Studies, English Language Teaching) to esc.englishgmail.com by the 14th April 2017.
Presentations should be approximately 20 minutes long.

Don’t hesitate to contact us with any further inquiries.On behalf of the organizing committee
Mgr. Ivona Schöfrová

Bc. Michaela Teličková
ESCape Chair

The Department of English and American Studies Faculty of Arts at Masaryk University Gorkeho 7/Arna Novaka 1
602 00 Brno
Czech Republic

Zimný festival s ActofKAA

Študentské divadlo pri Katedre anglistiky a amerikanistiky ActofKAA všetkých srdečne pozýva na vianočný festival FestofKAA.

Christmas ActofKAAfé

Študentské divadlo pri Katedre anglistiky a amerikanistiky ActofKAA všetkých srdečne pozýva na ActofKAAfé.

Ars Poetica 2016

Všetkých srdečne pozývame na festival poézie Ars Poetica 2016 (programvystupujúci + udalosť na facebooku).

Hieronymove dni 2016

Young Guns

Pozvánka na prezentáciu a diskusiu o projekte Young Guns a štipendijných programoch Fulbrightovej komisie.

Autumn ActofKAAfé

Študentské divadlo pri Katedre anglistiky a amerikanistiky ActofKAA všetkých srdečne pozýva na ActofKAAfé.

Nové číslo Perspectives

Prečítajte si najnovšie vydanie študentského časopisu Perspectives (+ staršie vydania).

Letný festival s ActofKAA

Študentské divadlo pri Katedre anglistiky a amerikanistiky ActofKAA všetkých srdečne pozýva na letný festival FestofKAA.

Spring ActofKAAfé

Študentské divadlo pri Katedre anglistiky a amerikanistiky ActofKAA všetkých srdečne pozýva na ActofKAAfé.

Linguamarket 2016

Dňa 16. marca 2016 (streda) sa v čase od 10.00 hod. do 14.00 hod. bude v Moyzesovej sieni v budove Filozofickej fakulty UK konať Linguamarket 2016. Ide o stretnutie zamestnávateľov, klientov, dodávateľov a študentov Filozofickej fakulty UK. Zvlášť sú pozvaní:

* prekladateľské a tlmočnícke agentúry

* jazykové školy

* zástupcovia nadnárodných servis centier

* výrobcovia elektronického softvéru pre preklad a lokalizáciu

* kultúrne a jazykové inštitúty

* ďalší perspektívni zamestnávatelia

Bližšie informácie nájdete na facebooku

ActofKAA hrá s The Gypsywood Players

Študentské divadlo pri Katedre anglistiky a amerikanistiky ActofKAA všetkých srdečne pozýva na predstavenie s hosťujúcim divadlom The Gypsywood Players.

Semester s jazykovým mentoringom

Študenti OPT a UAP (s cudzími jazykmi) majú jedinečnú príležitosť zúčastniť sa programu jazykového mentoringu a jeden semester intenzívne pracovať na svojich cudzích jazykoch. Viac informácií na Facebooku.

Gender in the Americas

Katedra anglistiky a amerikanistiky FiF UK v Bratislave srdečne pozýva na 4. ročník medzinárodnej študentskej konferencie o Amerikách, na ktorom sa predstaví 20 rečníkov zo 7 krajín.

Nové číslo študentského časopisu Perspectives.

Vyšlo nové číslo študentského časopisu Perspectives.

ActofKAA a 12 mesiačikov v RTVS

Študentské divadlo pri Katedre anglistiky a amerikanistiky ActofKAA nahralo rozprávku Dvanásť mesiačikov od Pavla Dobšinského v anglickej verzii pre RTVS - okruh Radio Slovakia International. Vypočuť si ju môžete v archíve sekcie Programmes pre 25.12.2015.

Zimný festival s ActofKAA

Študentské divadlo pri Katedre anglistiky a amerikanistiky ActofKAA všetkých srdečne pozýva na vianočný festival FestofKAA.

ActofKAAfé

Študentské divadlo pri Katedre anglistiky a amerikanistiky ActofKAA všetkých srdečne pozýva na ActofKAAfé.

Hieronymove dni 2015

O. Wilde opäť v ActofKAA

Študentské divadlo pri Katedre anglistiky a amerikanistiky ActofKAA všetkých srdečne pozýva na reprízu hry Oscara Wildea The Importance of Being Earnest.

1st SKA ELT Conference

Subtitling Workshop for Beginners

Nové číslo študentského časopisu Perspectives.

Vyšlo nové číslo študentského časopisu Perspectives.

Linguamarket 2015

Nové číslo študentského časopisu Perspectives.

Vyšlo nové číslo študentského časopisu Perspectives.

Interamerikan. konferencia 2014

Hieronymove dni 2014

Prvé číslo študentského časopisu Perspectives

Vyšlo prvé číslo študentského časopisu Perspectives.

<output>Prečítajte si júnové vydanie študentského časopisu Perspectives</output>

Hieronymove dni 2013

Interamerikan. konferencia 2013

Interamerikan. konferencia 2012