Filozofická fakultaUniverzita Komenského v Bratislave

UniverSaal ukončil kampaň, podarilo sa vyzbierať viac, ako bolo cieľom

Vtipná kampaň „Vrazte prachy do filozofie“ na vytvorenie akademického centra UniverSaal na našej fakulte zabrala, vyzbieralo sa viac ako plánovaná cieľová suma.


30. 05. 2019 15.36 hod.

224 ľudí „vrazilo prachy“ do filozofie

Budúce akademické centrum Universaal, ktoré vznikne v priestore bývalých stají v budove na Gondovej ulici, spustilo v máji prostredníctvom portálu Startlab fundraisingovú kampaň. Pod heslom "Vrazte prachy do filozofie" sa hľadali darcovia, ktorí by podporili premenu schátraného priestoru na nový kultúrny priestor s kaviarňou a terasou. Kampaň odštartovali vtipným videom na sociálnych sieťach. Plánovali vyzbierať cieľovú sumu 8000 eur, potrebnú na opravu strechy.

Ako uviedol Fedor Blaščák z OZ Univerzál, podarilo sa vyzbierať 10 525 eur a prispelo 221 darcov. Darca, ktorý daroval aspoň 15 EUR, získal ako darček aj originálny filozofický odznak, za 30 eur tričko s motívom filozofov. 

„Akciovka UniverSaal deklaruje zámer z naakumulovaného kapitálu zdevelopovať nehnuteľnosť v centre Bratislavy. Svojim akcionárom sľubuje "viac faktov, lepšie argumenty, viac rozumu a dobrú kávu," uvádza FB stránka OZ Univerzál.

Viac informácií