Darujme energiu na dobrú vec

Pohyb je neoddeliteľnou súčasťou zdravého života. Prospieva nielen nášmu telu, ale aj mysli. Vedeli ste však, že ním môžete pomáhať aj ostatným? Predstavujeme vám projekt APPkA občianskeho združenia Asociácia pomoci postihnutým APPA, ktorý sme sa rozhodli podporiť.


01. 07. 2024 22.11 hod.

S koncom semestra si množstvo študentov a študentiek začína naplno užívať leto. Aj zamestnanci a zamestnankyne trávia dlhšie letné dni o čosi aktívnejšie. Práve v tomto období preto FiF UK vyhlasuje súťaž, ktorej cieľom je motivovať študentstvo a zamestnanectvo k pohybu prostredníctvom inštalácie aplikácie APPkA. Tá umožňuje v priebehu pár sekúnd darovať spálené kalórie na charitatívne účely, a tým priamo prispieť k lepšiemu životu tých, ktorí to najviac potrebujú. Je to úplne jednoduché: aplikáciu si bezplatne stiahnete do telefónu. Systém začne zaznamenávať vaše spálené kalórie, ktoré môžete jedným kliknutím premieňať na finančnú pomoc pre osobu podľa vlastného výberu.

Súťaž potrvá od 1. júla do 31. augusta 2024. Na jej konci vyberieme tri najaktívnejšie používateľky alebo používateľov, ktorých odmeníme športovým balíčkom. Súťaž prebehne na sociálnych sieťach, no dosiahnuté výsledky bude možné posielať aj mailom na fif.rvvpuniba.sk.

Viac o projekte

Asociácia pomoci postihnutým APPA už od roku 2009 pomáha rodinám so zdravotne znevýhodneným dieťaťom alebo dospelým z celého Slovenska. Aplikácia APPkA má v súčasnosti vyše 45 tisíc inštalácií, a jej užívatelia a užívateľky pochádzajú nielen zo Slovenska, ale aj z okolitých krajín.

Uvítame, ak nám pomôžete zdieľať myšlienku tohto skvelého projektu a tvoriť ohľaduplné a sociálne inkluzívne prostredie.