ZAPOJTE SA DO FOTOSÚŤAŽE INŠPIROVANÍ EURÓPOU

Čo vám napadne, keď sa povie Európska únia? Aký spôsob života, hodnoty, nádeje a sny pre vás stelesňuje? Zoberte do rúk fotoaparát, pretavte svoj pohľad do fotografií a prihláste sa do unikátnej súťaže Inšpirovaní Európou (Inspired by Europe).


12. 03. 2024 07.33 hod.

Súťaž prebehne od 11. do 18. marca 2024. Predložiť možno až päť fotografií zobrazujúcich vlastný pohľad na životný štýl, hodnoty, nádeje a sny odrážajúce víziu európskej jednoty.

Medzinárodná porota vyberie najlepšiu fotografiu z každej krajiny. Víťazné snímky sa vystavia v Bruseli v dňoch 15. až 19. apríla 2024. Víťazky a víťazi súťaže budú vyhlásení na online podujatí 25. marca 2024 a budú ocenení zájazdom do belgického Bruselu, kde sa 15. apríla 2024 zúčastnia na slávnostnom otvorení výstavy fotografií Inspired by Europe. Všetky súťažné fotografie sa zverejnia na Instagrame: @camino_inspired_by_europe.

Podmienky zapojenia

Podmienkou zapojenia do súťaže je vek aspoň 18 rokov a platný občiansky preukaz alebo iný preukaz totožnosti. Fotografie so stručným popisom a kontaktnými údajmi je potrebné zaslať na adresu inspiredbyeuropeuni-nke.hu do 18. marca 2024 do 23:59 h. Súťaž koordinuje Univerzita verejnej služby Ludovika v Maďarsku.

Ďalšie informácie

Viac informácií o pravidlách súťaže

Kontaktná osoba pre viac informácií:
Michaela Hroteková
Projektový manažér projektu CAMINO
michaela.hrotekovauniba.sk
Filozofická fakulta Univerzity Komenského
Gondova 2, 811 02 Bratislava

Súťaž prebieha v rámci projektu „Dvadsať rokov kultúrneho rastu v zjednotenej Európe“ s názvom CAMINO. Jeho cieľom je preskúmať, aký vplyv malo rozšírenie EÚ v roku 2004 na rôzne kultúrne aspekty a hodnoty nových členských štátov, ako aj vytvoriť silnejšie kultúrne a akademické väzby v rámci strednej a východnej Európy. Projekt zároveň vytvára základ pre dlhodobú sieť kultúrnej spolupráce medzi partnerskými univerzitami. Na iniciatíve sa podieľa aj Filozofická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave.