Aktuality

Medzinárodný festival súčasnej hudby Melos-Étos 2017

14. ročník medzinárodného festivalu súčasnej hudby Melos-Étos sa uskutoční už tento týždeň,  v dňoch 7. – 15. novembra 2017. Na návštevníkov čaká spolu 11 koncertov, na ktorých zaznie viac než 50 diel od 43 hudobných skladateľov, z toho väčšina v slovenskej alebo svetovej premiére. Publiku sa predstavia aj popredné zahraničné súbory a sólisti, okrem iného japonský flautista Tosiya Suzuki, sláčikové kvarteto Minguet Quartett z Nemecka, Orkiestra Muzyki Nowej z Katovíc, Synaesthesis Ensemble z Vilniusu či jeden z prominentných rakúskych súborov súčasnej hudby österreichisches ensemble für neue musik.

Pre študentov FiF UK zadarmo.

Viac informácií na www.melosetos.sk.
FB: Melos-Ethos Festival
FB event: Melos-Étos 2017

 


 

Credit: Roche Continents
Credit: Roche Continents

Roche Continents

Naša študentka, Jana Štrpková, bola v letných dňoch pozvaná do Salzburgu na jedenásty ročník prestížneho programu Roche Continents ako jedna z 97 študentov z 35 krajín sveta. Z celkového počtu študentov bolo 67 z oblasti vedy a 28 s umeleckým zameraním.

Pobyt bol plný prednášok či už z vedeckého alebo umeleckého sveta, fúzií oboch oblastí a tvorivých workshopov. Účastníci programu sa zapojili aj do projektu Blind Trust, ktorého autorom bol skladateľ a hudobník, Fritz Hauser. Tvorivý proces plný dôvery vyvrcholil záverečným koncertom, na ktorom sa aktívne zúčastnili všetci študenti.

Roche Continents tím spolupracuje každý rok s organizátormi Salzburského festivalu. Práve preto mohli študenti navštíviť koncerty komornej, symfonickej a opernej tvorby. Tento rok to bola aj opera od Albana Berga, Wozzeck alebo premiéra opery Lear od Ariberta Reimanna. Participanti programu sa dostali aj do zákulisia festivalu, mohli sa zúčastniť diskusií s organizátormi, známymi umelcami, manažérmi, ale aj so svetovými špičkami z oblasti vedy. Na záverečnom galavečere sa zoznámili so samotným potomkom zakladateľa a terajším riaditeľom spoločnosti Roche, filantropom André Hoffmannom.


Aktualizovaná ponuka predmetov a rozvrh na zimný aj letný semester

Milí študenti,

v sekcii štúdium sme zverejnili aktuálny rozvrh na akademický rok 2017/2018 a iné informácie k začiatku roka.